دبیرستان فاتح در سال 1373 با هدف شرکت در تحول نظام جدید اموزش و پرورش کشورو پاسخگوئی به نیاز روز افزون جامعه با مدیریت اقای گرامی "که از اولین مدیران نظام جدید اموزش و پرورش بودند"در رشته های ریاضی ، تجربی و انسانی در دو نوبت روزانه و بزرگسال تاسیسگردید.                                                    

در ابتدا دبیرستان در پاسداران گلستان اول بین خیابان اسلامی و ابراهیمی شروع به کار کرد و از سال 1376 در محل فعلی به  فعالیت ادامه می دهد.                                               

در طی هدف ما "مدیریت و کادر اجرایی" در طی این سال ها همواره سعی در تکامل و اعتلای سطح اموزش و تربیت دانش اموزان بوده وهست .                                                      

هم اکنون مدرسه با برنامه ای ویژه و منحصر به فرد "اموزش وازمون روزانه " طوری برنامه ریزی شده که درپایان هر روز  دانش اموزان و اولیای انها از نتیجه کار مطلع میشوند و با معاونت و مشاوران اگاه و با تجربه مدرسه در ارتباط دائمی میباشند.  

برنامه های راه بردی سالانه مدرسه در تابستان با دقت و درجلسات مکرر بوسیله شورای اموزشی مدرسه تدوین وبرنامه ریزی میشود و طی سال شورا درجلسات هفتگی خود بر نحوه اجرای ان بوسیله عوامل اجرا نظارت دقیق دارد .                                 

بدون شک چنین برنامه ای بدون استفاده از تکنولوژی روز امکان پذیر نمی باشد .لذا دبیرستان فاتح با استفاده از سامانه های     هوشمند سازی مدارس "اموزیار،ازمون یار ،web site  ، پیامک رسان و..."  فعالیت های مدرسه پیگیری می شود و ارتباط دائمی اولیاء ، مربیان و دانش اموزان را میسر می شود .

 

در نتیجه این فعالیت ها اموزش و پرورش شهر تهران دبیرستان فاتح را به عنوان مدرسه هوشمند شناخته است .

 "برای رسیدن به اهدافمان با یاری ایزد توانا از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد ."

"بیاید به فرزندانمان فردا را بیاموزیم"